Kategorie
Aktualności

Konkurs „Muzyczny Orzeł 2023” 

Zachęcamy do udziału w konkursie muzycznym „Muzyczny Orzeł 2023”, który jest wyjątkowym projektem, na który składają się przesłuchania konkursowe, koncert galowy laureatów konkursu oraz koncert zaproszonego artysty.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu warszawskiego zachodniego będący uczniami szkół muzycznych I i II stopnia oraz studenci wyższych szkół muzycznych, zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie adres poczty elektronicznej Koordynatora Konkursu: michal.dudek@kultura.lomianki.pl  w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca 2023 r. do godz. 15.00czytelnie wypełnionej „karty zgłoszenia” podpisanej przez pełnoletniego uczestnika Konkursu, bądź opiekuna prawnego uczestnika niepełnoletniego oraz dyrektora szkoły muzycznej, do której uczestnik uczęszcza.

Celami konkursu są:

 • przygotowanie i pozyskiwanie społeczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości;
 • propagowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców powiatu;
 • zaspokajanie potrzeb kulturalnych oraz zainteresowań mieszkańców powiatu,
 • a także prezentacja i promocja muzyków uczęszczających do szkół muzycznych;
 • stworzenie możliwości do nieodpłatnego uczestniczenia w Konkursie
 • oraz w koncercie galowym muzyków uczęszczających do szkół muzycznych,
 • w tym osób ze szczególnymi potrzebami;
 • działanie na rzecz integracji społeczności lokalnej oraz promowanie postawy otwartości na różnorodność form edukacji kulturalnej i artystycznej;
 • promocja gminy powiatu warszawskiego zachodniego oraz Mazowsza poprzez organizację wydarzenia artystycznego.

Przesłuchania konkursowe uczestników konkursu oceniać będą:

Henryk Miśkiewicz – Jeden z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych. Współtworzył zespoły Jazz Carriers i Sun Ship, był solistą Studia Jazzowego Polskiego Radia, a do dziś jest liderem formacji Full Drive. Jest wielokrotnym zwycięzcą plebiscytu „Jazz Top” magazynu „Jazz Forum” w kategorii saksofonu altowego i klarnetu, a także zdobywcą Fryderyków (m.in. w kategorii „Jazzowy artysta roku” i „Jazzowy muzyk roku”). Uhonorowany Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Millenna Kamińska – Skrzypaczka i nauczycielka. Od ponad 20 lat uczu młodych skrzypków w szkołach warszawskich i podwarszawskich. Poza kwartetem INSANO współpracuje z Orkiestrą SINFONIA VIVA, a także jeste producentem międzynarodowych festiwali i konkursów muzycznych m.in. Warszawska Jesień, Ogrody Muzyczne, Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego. Jest muzykiem sesyjnym, brała udział w nagraniu ponad 50 krążków CD z wieloma Artystami polskimi i zagranicznymi. 

Filip Siejka – Muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, kompozytor, producent muzyczny, performer i aranżer. Autor wielu sukcesów wielu polskich oraz zagranicznych wykonawców pop.  Jego przeboje jak m.in. wykonywany przez Patrycję Markowską „Świat się pomylił” którą zdobył Grand Prix oraz nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu od lat królują na listach przebojów. Pracuje przy wielu projektach artystycznych. Komponował dla Michała Bajora, Zbigniewa Wodeckiego, Natalii Kukulskiej, Perfectu, Feela, Nicka Sinclera, Hani Stach, Jeden 8 L. Muzyka filmowa, telewizyjne widowiska to tylko niektóre z pozycji w jego CV. Od 2019 roku Kierownik Muzyczny na Europę kanadyjskiego wokalisty Matta Duska.

W niedzielne popołudnie 19 marca zapraszamy na Koncert galowy laureatów konkursu muzycznego „Muzyczny Orzeł 2023” połączony z ceremonią wręczenia statuetek i dyplomów. Koncert galowy laureatów konkursu muzycznego „Muzyczny Orzeł 2023” uświetni występ zaproszonej gwiazdy, Kwartetu Amok.

Kwartet Amok:

Muzyka jest tym, co odrywa ich od codzienności, pozwala im wyrazić siebie i swoje uczucia. Kwartet chce podzielić się pasją z tymi, którzy szukają drogi rozwoju artystycznego, chcą pięknie przeżyć ważne dla siebie wydarzenia, czy po prostu spędzić twórczo wolny czas.

Członkinie kwartetu są absolwentkami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ich kilkunastoletnią edukację uzupełnił udział w wielu kursach muzycznych polskich i zagranicznych, konkursach solowych i zespołowych. Połączyła ich wspólna praca w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Kwartet Amok chce zaszczepić swoją miłość do muzyki już w małych dzieciach, ale także dotrzeć do dorosłych odbiorców, pokazać im, że przy muzyce klasycznej można się wzruszyć, ale także dobrze bawić.

Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem wydarzenia „Konkurs muzyczny „Muzyczny Orzeł 2023″.

Więcej informacji o spółce GAZ-SYSTEM, znajduje się na stronie www.gaz-system.pl.

Partnerami koncertu galowego są:

 • Powiat Warszawski Zachodni
 • Gmina Łomianki
 • Centrum Kultury w Izabelinie
 • Dom Kultury w Starych Babicach
 • Dom Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim
 • Centrum Kultury w Błoniu
 • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach
 • Szkoła Muzyczna I stopnia w Laskach im. Edwina Kowalika