O nas

Centrum Kultury Izabelin powstało w 2007 r. po przekształceniu Domu Kultury, który najpierw funkcjonował w Laskach, a potem w Izabelinie. Jest ważnym i prężnie działającym ośrodkiem życia kulturalnego gminy Izabelin, a także bliższych i dalszych miejscowości powiatu warszawskiego zachodniego. CKI prowadzi edukację kulturalną i sportową. Rozpoznaje, rozbudza i stara się zaspokajać potrzeby oraz zainteresowania mieszkańców gminy i okolic.
Budynek posiada nowoczesną, wielofunkcyjną salę widowiskowo-koncertową oraz specjalistyczne pracownie. W pracowniach tych działa wiele sekcji tematycznych (plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe i rekreacyjne, edukacyjne i językowe). Uczestnikami zajęć są dzieci od pierwszego roku życia, młodzież, dorośli – aż po seniorów.
Centrum Kultury Izabelin jest też miejscem, gdzie odbywają się koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne i inne wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie artystycznym. Na naszej scenie koncertowały z powodzeniem takie zespoły, jak PZPiT Mazowsze, De Mono, Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan, a także Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Czesław Mozil, Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Edyta Geppert, Katarzyna Groniec, Halina Frąckowiak, Michał Bajor i wielu innych.
Organizujemy i współorganizujemy też szereg imprez cyklicznych, wśród nich Izabelińskie Spotkania z Książką, Festiwal „W Krainie Chopina”, Festiwal Natura Kultura Media im. R. Kapuścińskiego, a także Mazowiecki Festiwal Piosenki „Rozdźwięki”. Dużym powodzeniem cieszą się nasze imprezy sportowe, takie jak Bieg Zmarźlaka, rajdy rowerowe, Maraton Fit Dance, Karnawałowe Lodowisko i wiele innych.