Kategorie
Aktualności

Rowerowy Maj 2023

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca aktywne podróże do szkół i przedszkoli. Kampania, będąca autorskim projektem Miasta Gdańsk z roku na rok przyciąga kolejne gminy i miasta.
Rowerowy Maj to edukacja, zabawa i rywalizacja skutecznie promująca aktywny tryb życia i komunikację rowerową.
Rowerowy Maj sprawia, że dziedzińce szkół zmieniają się w wielkie parkingi rowerowe, a dzieci nie chcą opuścić ani jednego dnia zabawy.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejkę do rowerowej książeczki i szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.
Rozgrywająca się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym rywalizacja efektywnie motywuje uczestników gwarantując im cały miesiąc wspaniałej i zdrowej zabawy.
Kampanię we wszystkich miastach chętnie wspierają lokalni partnerzy prywatni i publiczni fundując liczne i atrakcyjne nagrody.
Do zobaczenia w drodze do szkoły!
Link do głównej strony na profilu FB oraz www