Kategorie
Koncert

Rock&Chopin

ROCK & CHOPIN

sala widowiskowa Centrum Kultury Izabelin

22 października (piątek) godz. 19.00

wstęp 30 zł / z Kartą Izabelińczyka 24 zł / seniorzy 15 zł

Co się stanie, gdy muzyka rockowa zderzy się z twórczością Fryderyka Chopina? Czy taka konfrontacja jest możliwa? Czy da się to połączyć? Oczywiście!

Rock & Chopin to zespół muzyczny powstały jako ukłon w stronę Mistrza, największego polskiego kompozytora wszechczasów. Nie jest to jednak odtwórcza interpretacja jego muzyki. Projekt został stworzony przez rodaków Chopina, w mieście, gdzie mieszkał, kreował swój warsztat i komponował. Jako Polacy poczuli potrzebę sięgnięcia do rodzimej twórczości. Jak mało kto, czują zawarte w jego muzyce nastroje niełatwych historycznych dziejów, w których tworzył, a ponieważ są pokoleniem rocka, stworzyli własną interpretację tych ponadczasowych kompozycji. Są to tzw. fantazje, dokonane przez kompozytora i aranżera a zarazem gitarzystę – Radka Chwieralskiego.

Podstawą muzyczną zespołu jest trio: gitara (Radek Chwieralski), perkusja (Vlodi Tafel), bas (Maciek Komar). Muzycy tworzący zespół Rock & Chopin na co dzień współpracują z czołówką polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Znajdziecie w ich muzyce dużo gitarowego grania, ciekawych rozwiązań i rockowego brzmienia. Pasja, profesjonalizm i radość z muzyki – tym wszystkim chcą się z Wami dzielić! Wychodzą naprzeciw stereotypom, „oswajają” muzykę klasyczną a przy okazji promują naszego narodowego muzycznego wieszcza.

Zespół Rock & Chopin powstał w 2009 roku z inicjatywy gitarzysty, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego – Radka Chwieralskiego. Na przełomie lat zespół Rock & Chopin zmieniał wielokrotnie swój muzyczny skład, gdzie jednak liderem i gitarzystą nieustannie był Radek Chwieralski: Wokalistki: Anna Serafińska, Ewelina Pisarczyk. Gitarzyści: Artur „bubu” Twarowski, Rafał Bajus, Kuba Szostak, Janek Świderski. Klawiszowcy: Tim Flavio, Tomasz Świerk, Artur Mikołajski. Basiści: Wojciech Pilichowski, Maciej Komar. Perkusiści: Tomasz „żaba” Mądzielewski, Vlodi Tafel.

Fot. Maja Maciejko