Kategorie
Aktualności

Kulisy, czyli musical o tym, jak powstaje musical

Zespół MAŁE MUSICALE z Pałacu Młodzieży w Warszawie zaprasza na autorskie widowisko ukazujące pracę nad powstawaniem musicalu ALADYN oraz zakulisowe relacje między uczestnikami grupy teatralnej. Scenariusz w dużej mierze jest zainspirowany tekstami i zachowaniem młodzieży w trakcie pracy nad przedstawieniem.

W przedstawieniu wykorzystano fragmenty musicalu „Aladyn Jr” w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego, piosenki z filmu „Aladyn” z 1992 r. w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego oraz z filmu „Aladyn” z 2019 r. w tłumaczeniu Doroty Kozielskiej.
Muzyka: Alan Menken

Przygotowanie taneczne – Magdalena Jelonek i Katarzyna Starosta
Przygotowanie wokalne – Piotr Paszkiewicz
Scenariusz i reżyseria – Magdalena Ciechańska

Wstęp wolny

Zespół „MAŁE MUSICALE” wystąpi w składzie:

Antonina Balcer
Maria Barzyczak
Aleksandra Bąk
Natalia Ceglińska
Zofia Dominiczak
Zofia Gil
Stefan Kowalewski
Antonina Kowalska
Zuzanna Kozak-Zagozda
Maja Krupa
Irena Maksimowska
Oliwia Malisiewicz
Aleksandra Pośpiech
Mateusz Simonow
Katarzyna Starosta
Paweł Sybicki
Julia Święcka
Matylda Tarchalska
Barbara Wróbel
Jagoda Zawadzka

Zespół MAŁE MUSICALE istnieje od 2011 roku. Zrealizował widowiska oparte o fragmenty musicali według filmów Disneya „Król Lew”, a także „My fair lady”, „Mary Poppins” i „Deszczowa piosenka” lub przeboje z musicali: „Nie ma jak show”, „Holiday Inn”, „Grease”, „Cabaret” oraz „A chorus line”, „Mulan”, „Vaiana”, „Dźwięki muzyki”, „Footloose”, „Crazy For You”, „Mamma Mia”. Zespół wystawił musicale „Kooci Świat” na podstawie musicalu A. L. Webbera „Cats” (2014, 2020, 2021), „Piękną i Bestię” (2014), oraz „Małego Księcia” Na podstawie musicalu C. Domagały (2015) i „Krainę Oz” na podstawie „Czarnoksiężnika z Oz” (2016), „Syrenkę Arielkę” (2016), „Aladyna” (2017), Musical „Annie” w oparciu o wersję filmową „Annie” z 1999 i z 2014 (2013, 2017), a także „Fame znaczy sława” (2018) i „Taniec Wampirów” (2019), „High School Musical” (2022), „Król Lwiej Skały” (2022).