Kategorie
Film

Film „Liczba doskonała”

Projekcja najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego „Liczba doskonała” z udziałem reżysera.
„Liczba doskonała” to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: „Struktury kryształu” i „Iluminacji”, ukazując relacje nauki, życia i wiary.
Obsada: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska, Jan Nowicki, Marcin Hycnar, Kacper Kuszewski i inni.
Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska). Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością? W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.
Krzysztof Zanussi o swoim filmie
6 czerwca (wtorek), godz. 18:00
sala widowiskowa Centrum Kultury Izabelin
Wstęp wolny za okazaniem wejściówki – do pobrania tutaj oraz w sekretariacie Centrum Kultury Izabelin (tel. 22 752 68 00)