Kategorie
Film

Cykl filmów czeskich

W ramach 25. Izabelińskich Spotkań z Książką odbędzie się cykl filmów czeskich. Na projekcje zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Izabelinie (budynek Centrum Kultury Izabelin, ul. Matejki 21).
Gwarancją miejsca siedzącego na seansie jest okazanie darmowej wejściówki (do pobrania na Biletyna.pl oraz w sekretariacie Centrum Kultury Izabelin, ul. J. Matejki 21).
29.05, godz. 18:00
„Sklep przy głównej ulicy”, reż. Ján Kadár, Elmar Klos – czechosłowacki czarno-biały film, który w roku 1966 jako pierwszy z Europy Wschodniej zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O filmie będzie mówił Petr Vlček, filmoznawca, dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie.
wejściówki – kliknij
30.05, godz. 18:00
„Skowronki na uwięzi”, reż. Jiří Menzel. Po filmie z widownią będzie rozmawiał Petr Vlček, filmoznawca, dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie.
31.05, godz. 18:00
„Pali się moja Panno”, reż. Miloš Forman. Sylwetkę reżysera przybliży widowni Krzysztof Zanussi , reżyser, scenarzysta i producent filmowy.
wejściowki – kliknij
1.06, godz. 18:00
„Obywatel Havel” – po projekcji porozmawiamy o Havlu, filmie i Czechach z Andrzejem Jagodzińskim (filologiem czeskim i słowackim, tłumaczem, dyplomatą, dziennikarzem) i Adamem Michnikiem (publicystą, eseistą, pisarzem, historykiem).
wejściowki – kliknij
fot. kadr z filmu
——————————————————–
Organizator: Centrum Kultury Izabelin
Współorganizator: Gmina Izabelin
Partner wydarzenia: Samorząd Województwa Mazowieckiego (Mazowsze serce Polski)
Patroni honorowi: Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce, Czeskie Centrum, Kampinoski Park Narodowy, Powiat Warszawski Zachodni, Stowarzyszenie Autorów Zaiks
Wydarzenie objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego