Kategorie
Aktualności Koncert

Koncert Enerjazzer ODWOŁANY

ENERJAZZER – grupa jazzu tradycyjnego z Gliwic od ponad dekady działa na jazzowej scenie, wykonując radosny jazz w stylu dixielandu, Nowego Orleanu, Chicago oraz swing. Członkowie to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem na rynku jazzu i muzyki rozrywkowej, zarówno w Polsce, jak w krajach europejskich, azjatyckich oraz w USA.
Od kilku lat zespół jest wysoko notowany w rankingu Jazz Top prestiżowego magazynu Jazz Forum w kategorii „Zespół tradycyjny” (2015 miejsce 7, 2016 miejsce 9, 2018 miejsce 6, 2019 miejsce 5).
Ma w swym dorobku płytę pt.: „Polacy nie gęsi…”, która w całości oparta jest na muzyce polskiej, opracowanej w starych jazzowych stylach.

ENERJAZZER
Adam Solski (lider, puzon)
Adam Abrahamczyk (trąbka)
Kazimierz Szkutnik (klarnet, saksofon tenorowy)
Kajetan Drozd (banjo, wokal)
Jędrzej Łaciak (akustyczna gitara basowa)
Grzegorz Gutowski (perkusja)

4 grudnia 2020, piątek, godz. 19.00
Centrum Kultury Izabelin – Izabelin, ul. Jana Matejki 21
Wstęp biletowany: 30 zł
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Centrum Kultury Izabelin
Współfinansujący: STOART

Zdjęcie przestawia muzyków zespołu Enerjazz na scenie
Zdjęcie przestawia muzyków zespołu Enerjazz na scenie

SWING CLUB NA MAZOWSZU 2020

W 2020 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje piątą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już ósmy rok  cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już blisko 100 koncertów i wystąpiło ponad 500 wykonawców. 

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. 
Centrum Kultury Izabelin od 2017 roku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2020 roku w ramach cyklu w Izabelinie odbyły się już 2 koncerty.