Kategorie
Aktualności

Spotkanie z trylogią

Powiat Warszawski Zachodni organizuje Piknik Historyczny „Spotkanie z Trylogią” w dniu 4 czerwca 2022 roku na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie.
Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie podczas rodzinnego pikniku historycznego „Spotkania z Trylogią”, który odbędzie się 4 czerwca 2022 roku na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie.


Przeniesiemy się do XVII wieku, w czasy kiedy rozgrywa się akcja powieści Henryka Sienkiewicza. Podobnie jak w ubiegłych latach Polana w Lipkowie zamieni się w teatr historii na motywach „Trylogii”. Będziemy podążać śladami Wieszcza i na nowo odkrywać historię Lipkowa z którym był związany Henryk Sienkiewicz, a gdzie następnie przeniósł akcję słynnego pojedynku w powieści „Ogniem i Mieczem” pomiędzy pułkownikiem kozackim Jurko Bohunem a pułkownikiem Michałem Wołodyjowskim.
Oprócz inscenizacji słynnego pojedynku zapraszamy na widowiskowe i cieszące się popularnością wśród widzów pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej, rekonstrukcję historycznych
obozowisk, czytanie fragmentów „Trylogii”, rodzinny turniej łuczniczy oraz warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, tkacki i mincerski. Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi prowadzony przez Przemysława Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa
Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne. A to wszystko przy dźwiękach muzyki dawnej w wykonaniu muzyki ViatoreS.
O oprawę historyczną zadba Sarmackie Dziedzictwo.


Organizatorem pikniku „Spotkania z Trylogią” jest Powiat Warszawski Zachodni i Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Ożarowie Mazowieckim Gminą Izabelin, Gminą Stare Babice i Kampinoskim Parkiem Narodowym.
Zapraszamy !

mat. PWZ