Kategorie
Koncert

Śpiewanki patriotyczne

Uczcijmy razem 102. rocznicę zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Spotkajmy się 15 sierpnia o 15.00 „Pod Sosnami” na śpiewanki patriotyczne (w przypadku deszczu przeniesiemy się do sali widowiskowej CKI). Wspólny śpiew poprowadzą: Marek Ravski (vocal), Emilia Strzelecka (vocal) i Marcin Mazurek (piano).

——————————————–
Na zdjęciu od prawej:

Marek Ravski

Wokalista, aktor, kompozytor, autor tekstów. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Wokalno-Aktorski.
Wykonuje polskie piosenki, ballady, kolędy, romanse rosyjskie, muzykę żydowską, piosenki francuskie, utwory okresu międzywojennego, kolędy, pieśni negro-spirituals i światowe przeboje w wielu językach. Koncertował w Europie oraz w Australii.

Solista Teatru Wielkiego w Warszawie i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. W Watykanie śpiewał kolędy dla Jana Pawła II. Nagrywał dla Studia Walta Disney’a. Grał główną rolę w filmie operowym „Szkoła kochanków” opartym na „Cosi fan tutte” W.A. Mozarta w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego. Niezapomniany jako Eugeniusz Bodo w spektaklu „Bodo − Pieśniarz Warszawy”.

Został nagrodzony „Złotym Liściem Retro” za interpretację piosenek okresu międzywojennego, a jako pedagog − odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

———————————————

Emilia Strzelecka

Lektor audiobooków; użycza także głosu w produkcjach dokumentalnych i korporacyjnych oraz w projektach non-profit − dla naszej gminy nagrała ścieżki dźwiękowe do historii o patronach ulic w Laskach, skąd pochodzi. Publiczność ceni jej liryczną, kojącą barwę głosu. Do muzykowania powróciła po wielu latach pracy w międzynarodowych korporacjach. Aktywnie udziela się w zespole Wokaliza działającym przy Centrum Kultury Izabelin. Zasiadała także w jury Szkolnego Konkursu Talentów SZKKOT w naszej szkole.

———————————————

Marcin Mazurek

Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pianistą Polskiego Baletu Narodowego. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, zarówno jako solista, jak i kameralista.

Wykonuje recitale muzyki filmowej takich kompozytorów, jak: Ennio Morricone, Nino Rota, John Williams, Krzysztof Komeda czy Wojciech Kilar. Bierze udział w recitalach śpiewających aktorów (np. Magdaleny Zawadzkiej), wykonując utwory m.in.: Agnieszki Osieckiej, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Zygmunta Koniecznego oraz piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.