Kategorie
Koncert

Skaldowie na jazzowo – koncert

Zapraszamy serdecznie na pierwszy koncert z udziałem publiczności w Centrum Kultury Izabelin. 4 czerwca (piątek), godz. 19.00 na naszej scenie wystąpi Trio Wojciecha Gogolewskiego w składzie:

  • Wojciech Gogolewski – fortepian
  • Paweł Pańta – kontrabas
  • Adam Lewandowski – perkusja

O projekcie Skaldowie na jazzowo Wojciech Gogolewski pisze: „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego to hołd oddany najciekawszej i (moim zdaniem ) najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów doczekali się tysięcy wersji swoich utworów a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Kulig to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów.
Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi.
Wojtek Gogolewski.”


Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Centrum Kultury Izabelin
Współfinansujący: STOART
Patronat medialny: TVP Kultura


Centrum Kultury Izabelin od 2017 roku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują maseczki