Kategorie
Koncert

Septet Krystyny Durys – Tribute to Ladies of Jazz

W 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje ósmą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już jedenasty rok cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 100 koncertów, w których wystąpiło ponad 600 wykonawców.
Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.
Centrum Kultury Izabelin od 2017 roku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2023 roku w ramach cyklu w Izabelinie planowane są 3 koncerty.
W pierwszym koncercie w Izabelinie w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu 17 marca wystąpi Septet Krystyny Durys z programem Tribute To Ladies Of Jazz, czyli kobieca strona swingu Krystyny Durys.
W programie koncertu znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku takich jak: Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Voughan, Eartha Kid. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Oprócz innych jazzowych przebojów usłyszymy „Caravan”, „Sing, Sing, Sing”, „It Don’t Mean a Thing”, „Take The A Train”, „My Baby Just Cares for Me”. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji.
17 marca 2023, piątek, godz. 19.00
Centrum Kultury Izabelin – Izabelin, ul. Jana Matejki 21
Wstęp biletowany: 30 zł
Bilety dostepne online oraz w sekretariacie CKI
(Z Kartą Izabelińczyka – 24 zł dostępne tylko w sekretariacie)
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Centrum Kultury Izabelin
TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ
Wykonawcy:
SEPTET KRYSTYNY DURYS
Krystyna Durys – śpiew
Paweł Hulisz – trąbka
Marcin Janek – saksofony/ klarnet,
Adam Wiśniewski – puzon,
Marek Jurski – fortepian,
Jarosław Stokowski – kontrabas,
Adam Zagrodzki – perkusja
Krystyna Durys – wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova. Laureatka I nagrody „Złota Tarka” w konkursie wokalnym na 44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii „Nowa Nadzieja”, nominowana również w kategorii „Wokalistka Roku” ankiety Jazz Top 2016 miesięcznika „Jazz Forum”. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii „Nadzieja Melomanów 2016”. W 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. Tribute To Ladies Of Jazz, który uzyskał 5 miejsce w kategorii „Polska Płyta Jazzowa Roku 2016” w plebiscycie magazynu „Jazz Press” i nominację w kategorii „Album Roku 2016” w ankiecie „Jazz Top” miesięcznika „Jazz Forum”.
Septet Krystyny Durys to jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Swoim kunsztem i prezencją wprowadza publiczność w magiczną atmosferę muzyki rozrywkowej od lat 30-tych do 60-tych XX wieku, a solistka podczas koncertów dzieli się z publicznością ciekawostkami na temat muzyki tamtych lat, wykonawców i samych utworów.