Kategorie
Aktualności

Projekcja filmu „JOHNNY”

Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego” oraz Centrum Kultury Izabelin serdecznie zapraszają na film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. Pokaz odbędzie się w dniu 21 stycznia 2023 r. (sobota) o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Izabelin (ul. Matejki 21, 05-080 Izabelin) w sali widowiskowej. Wstęp wolny.

„Johnny” jest wzruszającym, inspirującym filmem opartym na prawdziwej historii Patryka Galewskiego, który na skutek wyroku sądu rozpoczyna prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje ks. Jana Kaczkowskiego. Dalej dzieją się rzeczy piękne. Zobaczcie sami!

Po pokazie zachęcamy do udziału w dyskusji poświęconej filmowi oraz problemom w nim poruszanych. Naszymi gośćmi będą:

– prof. Irena Rzeplińska, prawniczka, kryminolog, emerytowana profesor Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, wieloletnia kierownik Zakładu Kryminologii, badaczka zjawiska przestępczości. W ostatnim czasie ukazała się książka pt. „Karierowicze Kryminalni? Aktywność przestępcza w dalszych losach nieletnich”, będąca zwieńczeniem wieloletnich badań naukowych poświęconych uwarunkowaniom popełniania przestępstw przez młodych ludzi oraz wpływu tego rodzaju wyboru na ich dojrzałe życie. Pani profesor brała udział w tych badaniach.

– Patryk Galewski, bohater, o którym opowiada film, przyjaciel i współpracownik ks. Jana Kaczkowskiego, świadek jego życia, posługi, misji. Twórca projektu PAKA – INNE GAROWANIE, w ramach którego odwiedza zakłady poprawcze i ośrodki wychowawcze, by podczas wspólnego gotowania (GAROWANIA), opowiedzieć, jak dzięki przyjaźni z ks. Janem Kaczkowskim, z człowieka pogubionego życiowo stał się „wartościowym członkiem społeczeństwa” (jak sam o sobie napisał) – szczęśliwym mężem, tatą i szefem kuchni. Z pewnością podzieli się z nami świadectwem swojego życia oraz historią przyjaźni z ks. Janem, który pokazał mu jak wrócić na prostą oraz to, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Serdecznie zapraszamy!

fot. kadr z filmu „Johnny”