Kategorie
Aktualności

Ogrody Sztuki – Artyści Izabelina zapraszają do swoich ogrodów

Od kilku miesięcy artyści mieszkający w gminie Izabelin (malarze, rzeźbiarze, ceramicy i rękodzielnicy) spotykali się w CKI, a zwieńczeniem tych spotkań będzie pierwsza edycja izabelińskich „Ogrodów Sztuki”, w ramach których 11 września twórcy otworzą dla Was swoje ogrody! Będziecie mogli podziwiać w nich sztukę, a także bezpośrednio porozmawiać z twórcami. Bezpośredni kontakt z artystami i dzieła plastyczne na wyciągnięcie ręki, wkomponowane w naturę – to pomysł na przybliżenie sztuki tym, którzy z różnych powodów nie mają możliwości odwiedzania sal muzealnych.

To nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Izabelina. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i być może stanie się cyklicznym świętem gminy Izabelin.

W pierwszej edycji wydarzenia swój akces zgłosiło ponad trzydziestu twórców. W inicjatywę zaangażowani są też lokalni przedsiębiorcy, lokale gastronomiczne, CKI oraz inne podmioty działające na terenie gminy. Oprócz prezentacji swoich prac twórcy przygotowali dodatkowe atrakcje w postaci warsztatów artystycznych – m.in. malarstwa i ceramiki.

wydarzenie bezpłatne