Kategorie
Aktualności

Muzyczny Orzeł 2023 – podsumowanie

Muzyczny Orzeł 2023

18 i 19 marca w Centrum Kultury w Łomiankach odbył się dwudniowy konkurs Muzyczny Orzeł. Wzięli w nim udział uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia mieszkający na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, w tym m.in. obywatelka Ukrainy reprezentująca gminę Izabelin.

Uczestnikom uważnie przysłuchiwała się komisja konkursowa, w skład której wchodziły znane postacie polskiej sceny muzycznej – Henryk Miśkiewicz (jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych), Filip Siejka (producent muzyczny, kompozytor, multiinstrumentalista) oraz Millenna Kamińska (nauczycielka i skrzypaczka, m.in. w Kwartecie INSANO). Wszyscy jurorzy byli pod wrażeniem poziomu artystycznego prezentowanego przez uczestników tegorocznego konkursu Muzyczny Orzeł.

Po obradach za zamkniętymi drzwiami komisja wyłoniła laureatów, którzy następnego dnia uczestniczyli w koncercie galowym. Otworzył go dyrektor Centrum Kultury w Łomiankach Janusz Zawadzki. Podziękował jurorom, Darii Kuźniecow-Dudko z Centrum Kultury Izabelin – pomysłodawczyni i organizatorce pierwszej edycji konkursu – oraz Wicestaroście Warszawskiemu Zachodniemu Wojciechowi Białasowi. Podczas gali akt mianowania na organizatora kolejnej edycji konkursu odebrał dyrektor Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim Krzysztof Jabłoński.

Po części oficjalnej na scenie zaprezentowali się laureaci trzech kategorii konkursu. Każdy z nich otrzymał po występie statuetkę Muzycznego Orła (ważącą prawie 5 kilogramów!) oraz dyplom.

Nagrodzeni

Kategoria 1

 

miejsce 1: Julian Wachowiak – trąbka;

miejsce 2: Karolina Siemek – puzon;

miejsce 3: Aleksander Bujalski – fortepian.

 

Kategoria 2

 

miejsce 1: Maria Kovalevska – fortepian;

miejsce 2: Franciszek Ławęcki – puzon;

miejsce 3: Julia De Jong – skrzypce.

 

Kategoria 3

 

miejsce 1: Doris Mose – skrzypce;

miejsce 2: Maria Konopka – fortepian;

miejsce 3: Wiktoria Sikorska – skrzypce.

 

Zwieńczeniem tegorocznego konkursu Muzyczny Orzeł był występ Kwartetu Amok, który zaprezentował bardzo ciekawy repertuar – połączenie muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Kwartet wystąpił w składzie: Paulina Mastyło-Fałkiewicz (skrzypce), Oliwia Orzechowska-Gidzińska (skrzypce), Maria Sochoń-Błaszczyk (altówka) oraz Justyna Osiecka-Pieron (wiolonczela).

 

Sponsorem wydarzenia Muzyczny Orzeł 2023 był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. (www.gaz-system.pl).

 

Partnerami byli: Powiat Warszawski Zachodni, Gmina Łomianki, Dom Kultury Stare Babice,

Centrum Kultury w Błoniu, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, Szkoła Muzyczna I stopnia im. Edwina Kowalika w Laskach, a także Centrum

Kultury Izabelin – pomysłodawca i organizator pierwszego Muzycznego Orła – oraz ożarowski Dom Kultury „Uśmiech”, który będzie organizatorem kolejnej edycji konkursu.

 

Michał Dudek