Kategorie
Aktualności

Mickiewicz wieczorową porą – NARODOWE CZYTANIE W IZABELINIE

Włączamy się w prezydencką akcję pod nazwą Narodowe Czytanie. 3 września o godzinie 18:30 zapraszamy do wspólnej lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza. W roli lektorów wystąpią mieszkańcy i przedstawiciele izabelińskich instytucji. Gościem specjalnym będzie aktorka Joanna Trzepiecińska.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania skupi się wokół zbioru poezji Mickiewicza z 1822 roku. Data wydania Ballad i romansów uznawana jest za symboliczny początek romantyzmu w Polsce. Z tej okazji na polanie „Pod Sosnami” (albo – w przypadku złej pogody – w sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin) spotkamy się na wspólnej lekturze. Utwory wieszcza wybrzmią w wielu ciekawych interpretacjach i wykonaniach.

Kto jeszcze może dołączyć do wspólnego czytania Mickiewicza? Każdy! Zgłoszenia od mieszkańców, którzy chcieliby zaprezentować swoją interpretację Ballad i romansów, przyjmowane są do 16 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Izabelinie, przy ul. Matejki 21 (kontakt: biblioteka@bibliotekaizabelin.pl, tel. 22 752 68 21).

Wszystkich, którzy mają w domu egzemplarz Ballad i romansów, prosimy o zabranie go ze sobą.