Kategorie
Aktualności

Maraton filmów Krzysztofa Kieślowskiego

W sobotę 13 marca zapraszamy na tryptyk filmowy „Trzy kolory – Niebieski, Biały, Czerwony” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego – wybitnego polskiego reżysera. Kolory: niebieski, biały i czerwony – to kolory francuskiej flagi narodowej symbolizujące wolność, równość i braterstwo. Sprawdźmy jak hasła Wielkiej Rewolucji Francuskiej mają się do codziennego życia współczesnego człowieka.

Autorzy scenariuszy wymienionych filmów – Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Piesiewicz „przepuścili” swoich bohaterów przez własne doświadczenia z dzieciństwa, młodzieńczych lat, studiów. Zainspirowali się tym, co widzieli na ulicach, co wpływało na ich emocje. Trzeba obejrzeć wszystkie trzy filmy, by doczekać z niecierpliwością zaskakującej puenty w filmie „Czerwony”. Naprawdę warto.

Filmy zdobyły wiele nagród, a ich realizację śledziły uważnie media m.in. z Francji, Polski, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Japonii.

Zachwycająca muzyka Zbigniewa Preisnera, piękne zdjęcia Sławomira Idziaka, Edwarda Kłosińskiego i Piotra Sobocińskiego porwą Was do refleksji.
Tryptyk poprzedzi premiera filmu dokumentalnego „25 lat bez Kieślowskiego” z udziałem mieszkańców Gminy Izabelin.

Szczegółowy harmonogram:

  • 16:00 nowy film dokumentalny „25 lat bez Kieślowskiego”

Trzy kolory:

  • 17:00 Niebieski (rok produkcji: 1993, czas trwania: 1 godz. 40 min)
  • 18:50 Biały (rok produkcji: 1993, czas trwania: 1 godz. 31 min)
  • 20:30 Czerwony (rok produkcji: 1994, czas trwania: 1 godz. 39 min)

Wydarzenia z zachowaniem reżimu pandemicznego (50% zajęcia widowni, maseczki, zachowana odległość).