Kategorie
Inne

Lekcja Obywatelska

O migracji i migrantach oraz o tym, jak zmienia się świat, porozmawiamy w ramach Lekcji Obywatelskiej, która odbędzie się w Centrum Kultury Izabelin 17 grudnia (piątek) o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Wydarzenie będzie również dostępne online.
Będą z nami:
Agnieszka Kosowicz – założycielka i Prezeska Fundacji Polskie Forum Migracyjne. Zaangażowana w pracę na rzecz migrantów i uchodźców od 2000 roku. Przez 6 lat prowadziła politykę informacyjną warszawskiego biura UNHCR. Inicjuje, wymyśla, prowadzi inicjatywy związane z integracją migrantów i uchodźców. Łączy ludzi i środowiska.
red. Ewa Siedlecka – od 1989 do 2017 r. dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Obecnie pisze dla tygodnika POLITYKA − o prawie, prawach człowieka, prawach mniejszości, prawach zwierząt, o bioetyce, o społeczeństwie obywatelskim.
prof. Klaus Bachmann – profesor nauk społecznych, politolog, historyk. Specjalizuje się w historii najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, a także ruchów totalitarnych. Jest autorem książek o integracji europejskiej i najnowszej historii Europy.
bp Krzysztof Zadarko (połączenie online) − biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, doktor nauk teologicznych. W ramach Komicji Episkopatu Polski jest przewodniczącym Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, delegatem ds. Imigracji, a także członkiem Komisji Wychowania Katolickiego oraz Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą.