Kategorie
Koncert

Koncert Noworoczny – Joanna Dark z zespołem

16 stycznia 2022 (niedziela) o godz. 18:00 Joanna Dark wystąpi w Centrum Kultury Izabelin z zespołem znakomitych jazzmanów:

fortepian – Filip Wojciechowski
kontrabas – Paweł Pańta
instrumenty perkusyjne – Krzysztof Szmańda
trąbka – Jerzy Małek

Podczas koncertu usłyszymy znane polskie piosenki m.in. „Na całych jeziorach ty” Kaliny Jędrusik, „Miłość w Portofino” Sławy Przybylskiej czy „Kołysanka dla Okruszka” Seweryna Krajewskiego oraz standardy muzyki światowej np. „Fly me to the moon” czy „Let it snow”.

Joanna Dark – wokalistka i aktorka.
W czasie studiów zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Miłosnej w Poznaniu oraz nagrodę Miss Obiektywu Debiutów Opolskich. Na festiwalu akademickim FAMA wystąpiła z recitalem songów Brechta – Mein lieber Brecht, nagrodzonym stypendium za „intrygującą osobowość artystyczną”. Wystąpiła w 500 spektaklach w brodwayowskim składzie musicalu Metro. Po nowojorskiej premierze „New York Newsday” pisał o „pięknej, wysokiej blondynce śpiewającej słodko i zmysłowo jak barytonowy saksofon”.

Sala widowiskowa Centrum Kultury Izabelin, ul. J. Matejki 21
Bilety: normalne: 30 zł z Kartą Izabelińczyka: 24 zł (dostępne w sekretariacie CKI)

Współpracowała z największymi projektantami mody – Jerzym Antkowiakiem-to podczas jego pokazów śpiewała piosenki Marleny Dietrich,a także Grażyną Hasse, Barbarą Hoff, Marią Urbaniak.

Joanna jest nagrodzona nagrodą Jubileuszową SAWP-Stowarzyszenia Artystów Wykonawców i Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Pierwszą płytę – „Nie bój się latania” – nagrała w 1995 r.Następna to „Dark Night” W maju 2009 ukazała się płyta Bar Nostalgia. W lipcu 2016 roku zaśpiewała koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej, który był inspiracją do powstania płyty „Krajewski na dziś” w 2017 roku. Płyta „Wyspa dzieci-piosenki babci i dziadka” została nominowana do Nagrody fonograficznej Fryderyk 2020.

W 2021 roku ukazała się jej najnowsza płyta „Osiecka/Przybora – ale jazz!” obsypana znakomitymi recenzjami. Z tym składem muzycznym znakomitych jazzmanów wystąpi w naszym Centrum Kultury Izabelin.