Kategorie
Inne

II Harcerski Turniej Debaty Oxfordzkiej

? Czy potrafimy ze sobą rzeczowo rozmawiać mimo różnych poglądów? Czy każda rozmowa na kontrowersyjne tematy musi kończyć się kłótnią? Czy szanujemy poglądy naszych rozmówców?

➡️Komunikacja… to niełatwy temat. Warto uczyć się jej od młodości. Właśnie dlatego w sobotę, 15 stycznia, w godzinach 10.00-15.00 w Centrum Kultury Izabelin odbędzie się II Harcerski Turniej Debaty Oksfordzkiej.

❓Cóż to takiego? Debata oksfordzka jest to sformalizowana dyskusja pomiędzy drużynami. Toczy się ona nad podawaną z wyprzedzeniem tezą – jasnym stwierdzeniem, które można potwierdzić lub obalić.

?Zaciekawieni? Przyjdźcie i zobaczcie, jak debatuje młodzież z drużyny z hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki, DSH „Puszcza” z 424 Szczepu „Kampinos” oraz ze Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie. Wstęp wolny.

Jury:

Grażyna Barszczewska – aktorka filmowa i teatralna, Mistrz Mowy Polskiej 2008

mec. Andrzej Malicki – wybitny adwokat i mówca, komentator sportowy, doświadczony żeglarz, wykładowca przyszłych prawników, autor scenariusza filmu „Bezmiar sprawiedliwości”

Marcin Gocławski – radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa

Spotkanie poprowadzi dh Bartosz Grohman – sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej, harcerz, animator i partner Gminy Izabelin oraz Centrum Kultury Izabelin.

Zdjęcie z I Turnieju Debaty Oxfordzkiej, która odbyła się w CKI dwa lata temu.